• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Foto/ Kritikohet ashpër Rihanna pas fotos nudo që nxorri me mbesën në Instagram

Rihanna është kritikuar këtë javë shumë në internet për shkak të një foto që ka postuar në Instagram lakuriq në tualet duke puthur në buzë mbesën e saj Majesty.

Në këtë foto komentuesit janë ndarë në dy kategori, ka nga ata që e cilësojnë foton shumë të bukur, madje e adhurojnë marrëdhënien dhe dashurinë që ka këngëtarja për mbesën, por nga ana tjetër, disa e cilësojnë si të papërshtatshme, madje mendojnë se mund të konsiderohet pornografi.

Screenshot_4rihanna-and-majesty-diamond-ball--1449918087-view-3

Në lidhje me këtë rast dhe shumë të tjera, ku nënat apo persona të tjerë që puthin fëmijët në buzë, ka folur psikologu John Mayer. Ai tha se puthja në buzë shihet tek fëmijët si një shfaqje e thjeshtë e dashurisë dhe lakuriqësia në moshë të vogël i lejon fëmijës të pranojë trupin e tij, ndaj dhe ky imazh nuk pasqyron ndonjë përmbajtje të tipit seksual fyes.

Por, sipas tij foto të tilla nuk duhet që të postohen në Internet, pasi përdoren nga individë të tjerë për qëllime të pista.