• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme, Teknologji

Foto/ Kjo është makina më e shpejtë elektrike

Kompania Genovation ka bërë disa ndryshime në Covete CO6, duke bërë që të arrijë shpejtësinë deri në 329 kilometra në orë, që është shpejtësia më e lartë e ndonjë makine elektrike.

cmimi-marramendes-i-makines-elektrike-me-shpejtesine-me-te-larte-foto-2

Tani kjo kompani është duke punuar në C7 Corvette, në përpjekje për një tjetër shpejtësi rekorde, transmeton Telegrafi.

Megjithëse këta EV janë treguar shumë të mirë dhe të sigurt gjatë lëvizjes, shitja e tyre po del të jetë problem. Një veturë e tillë pritet të kushtojë hiq më pak se 750 mijë dollarë, andaj po konsiderohet si shumë e lartë.

Për këtë arsye do të prodhohen vetëm 75 njësi, sepse nuk pritet të jetë e kërkuar nga të pasurit, që e duan lëvizjen e shpejtë dhe preferojnë makina elektrike në të njëjtën kohë.

cmimi-marramendes-i-makines-elektrike-me-shpejtesine-me-te-larte-foto-3