• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTO/ “Java e Modës” në Milano, blogerja shqiptare në radhën e parë… “Tod’s” e zgjedh si ‘host’

Prania e saj në “Javën e Modës” në Milano, bëri që të pikasej nga emrat më të fuqishëm të kësaj industrie. Siç ju kemi njoftuar edhe më herët, bolgerja e suksesshme shqiptare Armina Mevlani ndodhet këto ditë në qytetin italian, ku po shijon shumë nga aktivitetet që sjell “Java e modës” deri në datë 25 shtator. Duket se përveç shijimit, Mevlani po kryen edhe takime të rëndësishme pune, të cilat po rezultojnë të frytshme. Ajo ka qenë e përzgjedhura e markës së famshme “Tod’s”, një firmë prodhimi këpucësh e aksesorësh të cilësisë së lartë, themeluar në vitin 1978 në Itali, për të qenë ‘host’ në prezantimin e koleksionit të ri të tyre. Këtë e kuptuam nga postimi më i fundit i Arminës. Ajo ka publikuar një foto me CEO-n e “Tod’s”, Diego Della Valle ku e falenderon për faktin që e përzgjodhi. Kjo nuk është hera e parë që Armina bën bashkëpunime ndërkombëtare. Edhe më herët ajo ka bashkëpunuar me firma të njohura dhe të suksesshme. Blogu i saj, i kthyer tashmë në një biznes për Arminën, duket se po i hap rrugët për të qenë prezente në rreshtin e parë të sfilatave shumë të rëndësishme në “Javën e Modës” dhe jo vetëm kaq, ajo po grumbullon të ardhura prej tij. Mevlani ka qenë së fundmi prezente në disa media e blogje ndërkombëtare të modës për prezencën e saj në Milano. Ndaj dhe ne i japim shumë urime Arminës, bukuria e së cilës dalloi menjëherë në mesin e shumë vajzave që shkojnë atje për të njëjtin qëllim, të bëjnë emër në botën e vështirë të modës. / revistawho.com

Në sfilatën e Roberto Cavalli

Në 20-vjetorin e “Missoni”

Me aktorin Jesse Metcalfe

@missoni finale! Loved this collection! Truly loved it

A post shared by Armina Mevlani (@armina_mevlani) on

CLOSE
CLOSE