• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTO/ Haradinaj përshëndet nga burgu i Francës, Artiola Toska: Shqiponjat s’e meritojnë kafazin

Ish-Kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK u arrestua tre ditë më parë në Francë në bazë të një urdhër-arresti nga Serbia dhe u la në paraburgim nga gjykata franceze. Në redaksinë e “Jeta Osh Qejf’ është dërguar  një foto ku shfaqet Haradinaj së bashku me një shqiptar, të cilët ndajnë qelinë.

“Live, në Colmar të Francës. Ju përshëndesim”- shkruan shqiptari i dënuar që ndodhet së bashku me Ramush Haradinajn.

ramush1

Një nga figurat e njohura të muzikës popullore, Artiola Toska ka reaguar rreth dënimit të Ramush Haradinajt. Ajo ka postuar një fotot në rrjetin social “Instargam” ku shfaqet përkrah ish- kryeministrit të Kosovës, në të cilën shkruan: “Shqiponjat nuk duhen të rrinë në kafaz..”, duke lënë të kuptojmë se Toska nuk është fare dakort lidhur me këtë vendim për Haradinaj.

15871142_273500109736425_686122964_n

CLOSE
CLOSE