• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTO/ Gjendet një anije e fundosur para 75 vjetësh, ja çfarë ka patur brenda

Një anije e marinës nga koha e Luftës së Dytë Botërore kishte qenë e fundosur për 75 vjet në Detin e Kuq të Egjiptit, derisa një grua e guximshme kishte vendosur të eksplorojë atë.

Në atë anije gjendeshin mjete ushtarake të kohës së zhdukjes së saj siç janë motorë, kamionë, pjesë rezervë të avionëve, veshje ushtarake, radio ushtarake etj. transmeton arbresh.info.

Këto gjëra ushtarake është dashur të dërgoheshin në Allies të Aleksandrisë.
Anija e quajtur “SS Thistlegorm” ishte zhdukur gjatë rrugëtimit në vitin 1941.

Kjo anije ishte fundosur 30 metra nën sipërfaqe dhe ishte bombarduar nga dy aeroplanë gjermanë.

anija1

anija2

anija4