close
Breaking NewsLajme

FOTO/ Futbollisti i njohur shqiptar feston ditëlindjen

xherdannn

Xherdan Shaqiri është futbollisti i njohur në kombëtaren e Zvcrës por me origjinë shqiptare. Karriera e tij si futbollist po merr hov në fushtat e shteteve të huaja. Që kur kaloi në skuadrën e parë të Baselit, Shaqiri është lavdëruar shumë për shpejtësinë e tij dhe për kontrollin e topit. Mirëpo sot shënohet një ditë e veçantë për të. Është 25-vjetori i lindjes së futbollistit. Këtë e kemi kuptuar nga futbollisti i kombëtares shqiptare Amir Abrashi i cili përmes një fotografie në Instagram e ka uruar atë për ditëlindje./prive/

xherdan_1476092169-9401706
Tags : ditelindjeXherdan Shaqiri
loading...