• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTO/ Bukuri porcelani, 11 portrete mahnitëse që tregojnë se albinët janë unikë

Fotografja ruse me qendër në Izrael, Yulia Taits, ka dëshiruar gjithmonë një projekt në të cilin në fokus të ishin njerëzit albinë (një mutacion gjenetik i shkaktuar nga një defekt në një nga 11 gjenet që i japin organizmit instruksionet e duhura për prodhimin e pigmentit në lëkurë, flokë dhe sy.) “Bukuria e tyre unike më hipnotizon” – shkruan ajo në faqen e saj në Facebook. “Është një bukuri aq e pastër dhe e mahnitshme për mua, sa duket sikur është marrë nga fantazia e përrallave dhe legjendave.”Më në fund, Taits e realizoi dëshirën e saj, kur krijoi këto portrete mahnitëse në setin e saj Porcelain Beauty, për të cilin punoi me disa njerëz albinë. Edhe pse Taits, zakonisht i editon në Photoshop imazhet e saj përfundimtare, këto foto i la të paprekura./revistaclass

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”76″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]