• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Foto/ 4 vjeçares i heqin 80 krimba nga veshi

Një 4-vjeçareje, iu hoqën 80 krimba nga veshi sepse jetonte në papastërti. Radhika Mandloi, nga India qendrore, filloi të kishte dhimbje të mëdha dhe kruajtje në veshin e saj të majtë, javën e shkuar.

Prindërit e saj e injoruan, por kur ajo filloi të qante papushim, e dërguan në spital. Doktorët u shokuan kur gjetën një grup krimbash, të cilët ishin tërhequr ndaj erës së keqe dhe kishin pjellë rreth 80 larva.

Ata thanë se nëse ajo nuk do ishte kuruar pas një farë kohë, insektet do kishin filluar t’i hanin trurin, duke e vënë jetën e saj në rrezik.

“U shokova kur pashë aq shumë vezë. Ai lloj insekti tërhiqet ndaj aromave të këqija dhe e kushteve ekstremisht johigjienike”, tha Dr.Raj Mundra, nga spitali ku u kurua vajza.