close
Breaking NewsLajme

Fillon ndërtimi i “qiellgërvishtëses” e cila do të jetë më e madhja në botë (FOTO)

1476291743_kulla-5

Në Dubai ka filluar ndërtimi i “qiellgërvishtëses”, e cila do të jetë më e madhja në botë. Kostoja e saj përllogaritet të jetë rreth 1 miliardë dollarë dhe ajo të ofrojë pamje 360 gradë të qytetit. Në deklaratën për nisjen e punimeve thuhet se ndërtimi i saj do të përfundojë tërësisht në vitin 2020.

loading...