• youuinsttaaffccbb
TEST
2, Breaking News, Instant Articles, Lajme

Figurat më të bukura femërore që kanë patur fatin të prezantojnë së paku njëherë me Ardit Gjebrean

Ardit Gjebrea është një nga figurat më të dashura të ekranit dhe me energjinë pozitive ka arritur të fitojë zemrat e të gjithëve. Tregu mediatik njihet për konkurrencën e fortë, por Arditi ka ditur çfarë i është dashur gjithmonë publikut shqiptar, si të drejtojë formate të ndryshme dhe të jetë përherë ‘on top’. Është ngjitur në skena gjigande dhe me një profesionalizëm të lartë ka arritur të drejtojë spektaklet më të rëndësishëm në vend. Gjatë karrierës së tij të gjatë si moderator, Ardit Gjebrea është shoqëruar edhe nga figurat më të bukura femërore. Gjithmonë ka ditur si të trajtojë të gjitha bashkëprezantueset e tij si një ‘gentleman’ i vërtetë. Jo vetëm vajzat nga Shqipëria, por edhe nga Turqia, Italia, Gjermania, Amerika dhe Brazili kanë patur fatin të jenë partneret e Ardit Gjebreas në skenë.

Miss Europa 1996 – Tracy Campbell

Festivali i 35-të i RTSH 1996 – Valbona Çoba, Rudina Magjistari

Valbona Çoba dhe Ardit Gjebrea

Kënga Magjike 1999- Valbona Selimllarin, Venera Mustafa

Valbona Selimllari në Kënga Magjike 1999 përkrah Edi Ramës, i cili prezantoi çmimin e parë

Kënga Magjike 2000 – Sabine Blumayer

Folk Area  2000 – Ilda Reka

E dua më shumë Shqipërinë në vitin 2001 sërish me Ilda Reka

Kënga Magjike 2001- Kristen Pizani dhe Brigitte Serveni, ndërsa në natën finale bashkohet edhe Natalia Estrada

Natalia Estrada dhe Ardit Gjebrea

Kënga Magjike 2002- Natalia Estrada

Kënga Magjike 2003- Brigitte Nielsen

Miss Albania 2004- Alba Parietti

Alba Parietti

Kënga Magjike 2005- Denada Dajlani

Kënga Magjike 2008 – Artenisa Ozaj, Anis Brahimi

E diela shqiptare sezoni I (2008) – Artenisa Ozaj

Kënga Magjike 2009 – Carmen Gjani, Katia Kongoli

Kënga Magjike 2010 – Andresa Soares Ambrozio Fagundes dhe amerikania Kelly Goc

Kënga Magjike 2011 – Songül Öden

Kënga Magjike 2012 – Olta Gixhari, Armina Mevlani

Kënga Magjike 2013 – Mariela Berliku, Ervisa Lati

Mariela Berliku

Kënga Magjike 2014- Marsela, Nevina nga (MAD TV) bashkë me dy bukuroshet u ngjitën në skenë edhe Rudi, Mateo dhe albi

Kënga Magjike 2015- Almeda Abazi

Kënga Magjike 2016- Elia Zaharia

Kënga Magjike 2017- Nevina Shtylla, Arjola Shehu

Ndërsa këtë vit në Kënga Magjike, Ardit Gjebrea do të ngjitet në skenë me dy bukuroshet Bora Zemani dhe Klaudia Pepa. /revistawho.com

Klaudia Pepa

 

CLOSE
CLOSE