• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

EMRAT/ Ceremonia e betimit të Donald Trump, ja cilët politikanë shqiptarë janë ftuar në Amerikë

Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump do të bëjë betimin dhe do të marrë zyrtarisht detyrën më 20 janar. Mes shumë personaliteteve nga e gjithë bota që do të marrin pjesë në ceremoni, janë edhe disa politikanë shqiptarë. Mësohet se ka marrë ftesë kreu i PD-së, Lulzim Basha, kreu i PR-së, Fatmir Mediu, deputeti “kauobojs”, Eduard Ndocaj dhe deputeti i PS Pandeli Majko, i cili është njëherësh edhe Kryetar i Grupit të Miqësisë Shqipëri-SHBA, shkruan “Lapsi.al”. Ceremonia do të zhvillohet në Washington.