• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Edhe Katy Perry kritikon Donald Trump për debatin e së dielës

Donald Trump e shpenzoi kohën e debatit të së dielës duke folur se sa ndjekës ka në rrjetet sociale dhe jo për problemet që shqetësojnë amerikanët.

Kur u pyet nëse është i disiplinuar mjaftueshëm për të qenë një lider i mirë, Trump u përgjigj duke treguar se tashmë kishte plot 25 milionë ndjekës në Facebook dhe Twitter.

Pikërisht kjo gjë nuk i ka pëlqyer Katy Perry-t, e cila ka shkruar një status në Twitter: “Numra të ngatërruar Ronan Farrow!”

Perry ka 93,4 milionë ndjekës në Twitter dhe 71 milionë në Facebook, domethënë 139,4 milionë më shumë se kandidati republikan. Pra, mund të themi se Katy është 7,66 herë më e aftë se Trump për presidente?