• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Ed Sheeran rikthehet pas 2 vitesh me 2 këngë të reja

Dy vite mungese në tregun muzikor, britaniku Ed Sheeran është përpjekur t’i kompensojë me 2 prodhime të reja, të publikuara së fundmi. “Shape of you” dhe “Castle on the hill” janë këngët me të cilat shpreson t’i rikthehet majave të klasifikimeve.

“Meqë kam qenë larg për disa kohë, ja ku janë, jo një, por dy këngë”, njoftoi 25-vjeçari adhuruesit e tij në rrjetin social “Twitter”. Në një intervistë për radion 1 të BBC, kantautori u tha dëgjuesve se kishte vendosur të shkëputej për një vit për të udhëtuar, pasi kur kishte qenë në turne nuk kishte para asgjë tjetër përveç hoteleve, sallave të koncertit e lokaleve.”