• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

E pabesueshme/ Futbollisti brazilian shpëtoi pasi u ndihmua nga një fëmijë 10 vjeç

Një histori e jashtëzakonshme mbërrin nga Kolumbia, atje ku një fëmijë vetëm 10 vjeç është kthyer në një hero pasi ka shpëtuar futbollistin Alan Ruschel pas tragjedisë së djeshme në orët e para të mëngjesit.

27-vjeçari i mbijetoi tragjedisë falë ndihmës së një djaloshi i cili jetonte në zonën ku u rrëzua avioni. Lajmi është konfirmuar për agjencinë e lajme “EFE” nga një drejtues i lart i zonës Sergio Marulanda, raporton Albeu.

Fëmija zbuloi se ku ndodhej dhe kërkoi ndihmë për ta ndihmuar futbollistin, teksa më pas mbërritën dhe forca të shumta policie dhe zjarrfikësit për të shpëtuar sa më shumë jetë njerëzish.