• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Dua Lipa tregon për emrit e saj: Më parë nuk më pëlqente, ja kush ma ka vënë

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa në një intervistë për “The Guardian” ka treguar se kur ishte fëmijë nuk i pëlqente emri i saj dhe se zgjedhjen e emrit e ka bërë e gjyshja.

“Tani jam krenare. Por kur isha duke u rritur doja të quhesha Hannah, Sarah, Ella… diçka normale. Sepse me Dua duhet t’u shpjegosh të gjithëve se jam nga Kosova”,-është shprehur këngëtarja.

Dua Lipa momentalisht është duke shijuar suksesin e këngës në bashkëpunim me Calvin Harris “One Kiss”, të cilën do e performojë edhe në Kosovë më 10 gusht. /revistawho.com

 

 

CLOSE
CLOSE