• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Dua Lipa bën historinë në “BRIT Award’s”

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa është në majat e karrierës së saj. Viti 2018 ishte padyshim ndër më të suksesshmit për të dhe me sa duket i tillë do të jetë edhe viti që sapo ka nisur.

Së fundmi janë publikuar nominimet për ceremoninë e rëndësishme muzikorë “BRIT Award’s” dhe Dua është emri më i rëndësishëm i listës. Këngëtarja është nominuar dy herë brenda së njëjtës kategori për çmimin “Kënga më e mirë e vitit”. Kënga “One Kiss” dhe “IDGF” janë dy këngët e suksesshme që e kanë futur Duan në historinë e “BRIT Award’s./revistawho.com