• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Jetë, Këshilla, Lajme

Doni të dukeni e tonifikuar gjatë pushimeve? Ja si të hiqni dorë nga justifikimet dhe të nisni ushtrimet

Ditët e nxehta këtë vit kanë nisur pak më herët se zakonisht, por nëse doni të dukeni bukur në plazh jeni ende në kohë. Me siguri të gjithë jeni nisur për të filluar palestrën ose ushtrimet dhe e keni braktisur si ide shumë shpejt. E dini cilat janë justifikimet më të zakonshme që përdorin njerëzit për t’ju shmangur atyre?

Rezultate imazhesh për exercise

– Po mua nuk më pëlqen të bëj ushtrime…Në fakt kjo është një ide e gabuar. Të duhet vetëm të mësohesh me ushtrimet asgjë tjetër. Mund ta nisësh me pak dhe të rrisësh numrin me kalimin e kohës.

Imazh i ngjashëm

– Jam shumë e lodhur për të bërë ushtrime… Kjo pjesë është e gjitha në trurin tonë. Nëse ja mbush mendjen vetes që ke pasur një ditë të lodhshme do ndihesh e lodhur edhe sikur të mos kesh bërë asgjë me rëndësi./revistawho.com

CLOSE
CLOSE