• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Donald Trump tregon sekretin e suksesit: Ja si e mposhta Clinton-in

Presidenti i ri i SHBA­ve, Donald Trump ka rrëfyer një sekret për fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale në SHBA. Ai ka thënë se “Twitter­i” e ka ndihmuar së tepërmi që të fitojë garën e vështirë me ish-­sekretaren e shtetit, por shtoi se tashmë, ai nuk do të përdorte më, as “Facebook” dhe as “Twitter­in”, transmeton Panorama. Këto deklarata, Presidenti i SHBA-­ve i ka bërë një intervistë për CBS. “Rrjetet sociale më dhanë një armë që të luftoja ndaj metodave manipulative kundër meje në media”, tha Trump. Ai i cilëson rrjetet sociale si të mrekullueshme dhe me impakt mjaft të
lartë. “Sapo të marrë detyrën zyrtarisht nuk do t’i përdor më ato ose do ta kufizoj përdorimin”, shtoi Trump.