• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Donald Trump letër shqiptarit: Kam dëgjuar gjëra të mira për vendin tuaj

Presidenti i sapozgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka bërë një koment mbi Shqipërinë. Ky koment u bë gjatë festës së 20-vjetorit të themelimit të gazetës shqiptaro-amerikane “Illyria”, në New York, ku Trump do të merrte pjesë.

Siç shkruan gazeta, rastësia e deshi që dita e festës të binte në të njëjtën datë me atë të finales së shfaqjes televizive “The Apprentice”, e cila e bëri të famshëm në të gjithë Amerikën, bosin e pronave të patundshme njujorkeze.
“I dashur Vehbi, të falenderoj që më ke ftuar”, i drejtohet ai me një letër personale botuesit të gazetës shqiptaro-amerikane “Illyria”. “E vlerësoj shumë ftesën dhe më bëhet qejfi nga gjesti juaj për të më nderuar me një çmim. Kam dëgjuar vetëm gjëra të mira për Shqipërinë, sidomos që është një vend shumë i bukur”, thotë presidenti i ardhshëm i Amerikës.

donald-trump-illyria