• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Dhunoi 3-vjeçarin në kopësht, Gjykata e Tiranës dënon Anjeza Shabanin me 2 vite burg

Në muajin qershor, në programin “Stop” në Tv Klan u transmetua një video që shfaqte administratoren e kopështit privat “Diren” që dhuonte një tre vjeçar. Menjëherë pas transmetimit të pamjeve, nisi procedimi penal karshi Shabanit. Sot Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin për dënimin e saj. Prokuroria e Tiranës, kërkoi 4 vite e gjashtë muaj burg për të, por dënimi u zbut nga gjykata. Anjeza Shabani akuzohet për “keqtrajtim të të miturve në 3 raste”, si dhe për “fshehje të të ardhurave”. Por për shkak se ka fituar gjykim të shkurtuar, asaj i ulet 1/3 e dënimit. Gjykata e Tiranës ka vendosur masën 2 vjet burg për Anjeza Shabanin.

0138df174709b234411b8c1364a7eb5a