• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

DETAJE/ Vdekja e foshnjës, 21-vjeçarja nga Fushë-Kruja kishte pirë 40 kokrra paracetamol

Detaje të reja kanë dalë sa i përket vdekjes së një tjetër foshnje në maternitet. Tv Klan ka mësuar se vajza e re, nga Fushë-Kruja, kishte shkruar në spitalin rajonal, pasi ka pasur dhimbje. Nisur nga kjo situatë 21-vjeçarja është nisur me urgjencë drejt ndërhyrjes. 21-vjeçarja S.Z ishte në muajin e tetë të shtatzënisë, dhe burime nga policia kanë thënë për Tv Klan se ajo kishte pirë mbi 40 kokrra paracetamol. Mjekët e Tiranës e kanë pasur të pamundur ta shpëtojnë foshnjën, ndërsa deri tani nuk ka asnjë reagim zyrtar nga Ministria e Shëndetësisë. Kjo është vdekja e tretë në maternitetet shqiptare, në një muaj. /tvklan.al