• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Dasma indiane, më e shtrenjta në botë…

Dasma indiane mes Brahmani Reddy dhe bashkëshortes së tij Rajeev Reddy ka kushtuar mbi 59 milionë paundë. Kjo dasëm ka kushtuar më shumë se e princit William me Kate Middleton e cila kushtoi rreth 20 milionë paundë. Dasma mbahet në Karnataka. Politikani Gali Janardhan Reddy organizoi një dasmë me 50 mijë të ftuar dhe mbi 3 mijë punonjës security për djalin e tij. 8 regjisorë të Bollywood janë punësuar për të krijuar performanca në skenë dhe për të drejtuar ceremonitë. Një pjesë e parave është shpenzuar për ftesat e dasmës prej ari dhe me ekran LCD, vlera totale e të cilave përllogaritet të jetë rreth 118 mijë paundë. Veshjet e nuses kapin vlerën e 2 milionë paundë ndërsa bizhutë, 10.5 milionë.

_92447689_janardhanreddy

_92461085_mediaitem92461084

_92466284_img-20161116-wa0085 reddy-guests-mantap