Daily Mail/ Shqipëria organizon dasmën e dytë mbretërore, i ftuar edhe kushëriri i mbretëreshës Elizabet


Prestigjozja Daily Mail i ka kushtuar një artikull dasmës mbretërore të Princ Leka 2 dhe aktores, Elia Zaharia. Në të thuhet se Shqipëria organizoi dasmën e dytë mbretërore, pas Ahmet Zogut të parë dhe Mbretëreshës, Geraldinë. “Princ Leka 2 i tha “po” të dashurës shumëvjecare Elia Zaharia, me të cilën u fejua në vitin 2010 në Paris, por vetëm pak kohë më parë filluan organizmet e një ceremonie të tillë madhështore”, shkruhet në artikull. Në dasëm ishin të pranishëm 20 familje mbretërore dhe mbi 100 aristokratë nga e gjithë bota mes të cilëve edhe princ Micheal i Kent, kushëriri i parë i Mbretëreshës, Elizabet.

image

Sipas Daily Mail, Princ Leka 2 ka lindur në Afrikën e Jugut dhe është kthyer në Shqipëri në moshën 20 vjeç. Ai ka punuar në Presidencë dhe në Ministrinë e Jashtme. Ndërkohë Elia Zaharia ka lindur në Tiranë, rrjedh nga familje artistësh dhe ka studiuar në Akademinë e Arteve për aktrim. Ajo është njohur në Paris me Princ Lekën ku ka vazhduar studimet në universitetin Bordeux.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password