Clinton: Trump më merrte frymën


Intervistën e parë që prej debatit të dytë televiziv me Donald Trumpin, Hillary Clinton e dha për moderatoren Ellen DeGeneres. “M’u duk sikur Trumpi po më zinte frymën në skenë”, tha kandidatja demokrate.

“Ishte e qartë se kundërshtari im po përpiqej të dominonte të gjithë hapësirën deri tek vendi ku ishte ulur publiku. Mund të ndjeje tek ai zemërimin që buronte nga publikimi i videos dhe çdo gjë tjetër e dalë nga “Acces Hollyëood”. M’u duk sikur po më ndiqte rreth e rrotull skenës. E ndjeja praninë e tij prapa meje e mendova: kjo është e bezdisshme” U përpoqa të mos humbisja përqendrimin”, tha ajo..

Republikani mohon t’i jetë ngjitur në këtë mënyrë rivales së tij.

“Unë rri në podium pranë karriges time. Ajo çohet dhe ecën mespërmes e ndalon ngjitur me mua, dhe ditën tjetër lexoj në gazetë se “Trumpi pushtoi hapësirën e Hillary-t”. Besomëni, hapësira e saj është e fundit që do të më shkonte nëpër mend të pushtoja”, tha manjati amerikan.

Pas videos denigruese për gratë, Trump ka pësuar rënie të ndjeshme në sondazhe. Skandali i fundit paraqitet shumë më shqetësues për kandidatin republikan se çdo polemikë tjetër që ka ngjallur deri më tani.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password