• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Cigarja të bën të pafuqishëm? Studimi i fundit zbulon të vërtetën

Studimet kanë treguar se konsumimi i cigares është shumë i dëmshëm për shëndetin. Kërkimet e bëra së fundmi kanë zbuluar se cigarja të bën më të dobët. E thënë ndryshe nikotina ndikon direkt te muskujt. Dëmtimi i mushkërive nga konsumimi i saj uli fuqinë e personit për të kryer ushtrime fizike nga më të thjeshtat te më të vështirat, si pasojë muskujt dobësohen gjithmonë e më shumë.

Rezultate imazhesh për cigarete and muscles

Prandaj, nëse të pëlqen aktiviteti fizik duhet ta marrësh seriozisht lënien e cigares. Kujtojmë që dëme të tjera nga nikotina janë problemet me presionin e gjakut, zemrën dhe mushkëritë./revistawho.com

CLOSE
CLOSE