• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme, Moti

Borë për Vitin e Ri? Ja çfarë thonë sinoptikanët

Ditën e sotme në vendin tonë është shënuar dita më e ftohtë e këtij dimri dhe thuajse në të gjithë vendin temperaturat zbritën nën zero. Sipas sinoptikanëve situata do të ndryshojë dhe në ditët në vazhdim moti do të ketë rritje graduale të temperaturave. Deri në mbrëmjen e ndërrimit të viteve ato do të shkojnë 2-3 gradë.
Por kush do t’i shijojë reshjet e dëborës për këtë fundvit?
Juglindja e Shqipërisë është më e favorizuara krysisht qytetet si Korça, Erseka dhe Pogradeci. Ndërsa në pjesën tjetë të vendit do të mbizotërojnë vranësirat./revistawho.com