Bob Dylan refuzon Nobelin, nuk hap telefonin


Lajmi se smBob Dylan fitoi  Çmimin Nobel për Letërsi, provokoi një numër të madh diskutimesh online.
A duhej ta fitonte një muzikant çmimin më të rëndësishëm për letërsi?

Por pyetja më e madhe e kësaj jave duket se është: A i bëhet vonë Bob Dylan-it për këtë çmim?

Dylan dha dy koncerte, të enjten  kur u shpall çmimi -dhe të premten. Por nuk bëri asnjë koment rreth këtij çmimi prestigjoz.

Raportohet se ai nuk i është përgjigjur telefonatave dhe e-maileve nga Komisioni i Çmimit Nobel.

Këta të fundit thonë se nuk do ta kontaktojnë më, por shpresojnë se ai do të vijë për të marrë çmimin.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password