close
Breaking NewsLajme

Binjakët me kokë të ngjitur duan të ndahen, por…

395b0eb800000578-3836627-image-a-1_1476372536360-550×310

Një çift vogëlushësh binjakë të cilët kanë lindur me kokë të ngjitur, do i nënshtrohen një operacioni për t’u ndarë.

Anias dhe Jadon McDonald lindën nëpërmjet operacionit cezarian shtatorin e shkuar në Chicago, Ilinois.
Prindërit e tyre, 31-vjeçarja Nicole dhe 37-vjeçari Christian, këmbëngulin se djemtë janë perfekt ashtu siç janë.

395b0d5200000578-3836627-image-a-4_1476372573753

Por që ata të bëjnë një jetë normale, duhet të shkojnë në spitalin e Montefiores në Bronks, Nju Jork, për t’iu nënshtruar një prej operacioneve më të kushtueshëm dhe më të veçantë në botë, që të mos ndajnë më të njëjtën kokë.
Operacioni kushton 2.5 milionë dollarë dhe ka një kohëzgjatje prej 20 orësh. Ky është një rast një në 2.5 milionë lindje. Një e treta e atyre që mbijetojnë gjatë lindjes vdesin gjatë 24 orëve të para./tvklan.al

395b0d6900000578-3836627-image-a-3_1476372563784
Tags : binjaket me koke ngjiturduan te ndahen
loading...