• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Bëni kujdes! Mos ju përgjigjni kësaj telefonate në ‘Whatsapp’

Prej kohësh ‘Whatsapp” ka hasur probleme me privatësinë. Ditën e martë përfaqësuesit e saj alarmuan përdoruesit e tyre se nëse ju përgjigjeshin një telefonate që ju vjen nga njerëz anonim mund t’ju vjedhë llogarinë personale. Këtë gjë po e bëjnë ‘hacker-at’ e sulmit kibernetik, të cilët synojnë që me anë të ‘videocall’ do të ‘bindin’ njerëzit për t’ju treguar të dhënat e tyre. Numri që ju telefonon është i shkurtër dhe duket qartë se është fallco.

Mbi 1.2 miliardë përdoruesish janë të prekur nga sulmi i ‘joshjes’./revistawho.com

CLOSE
CLOSE