close
Breaking NewsLajme

Behgjet Pacolli: Kam bredhur gjithë botën, vetëm në Kosovë më kontrollojnë pasaportën

14702490_10157533736555153_56884132006982909_n

Ish-Presidenti i Kosovës, biznesmeni dhe politikani i njohur Behgjet Pacolli i ka çuditur të gjithë me postimin e tij të fundit në “Facebook”. Pacolli, i cili njihet si një nga ‘ambasadorët’ që loboi më shumë për njohjen e Kosovës ka ndarë me të gjithë ndjekësit përvojën e tij si udhëtar në disa vende të botës… “Në Zvicër, Shqipëri, Suedi, dhe shumë vende të tjera ku kam shkuar, pasaporta ime nuk më është kontrolluar kurrë. Kjo më ndodh gjithmonë në Kosovë. Me këtë kam kuptuar që “nuk ka profet në fshatin e vet”. Sidoqoftë, për mua kjo ka pak rëndësi. Kosova është vendlindja ime e dashur!”, – shkruan Pacolli.

Tags : behgjet pacolli
loading...