• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Barack Obama nderon me Medaljen e Lirisë tre aktorët e famshëm

Presidenti në largim i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, para se të largohet nga kjo detyrë, ka vendosur që ti nderojë me Medalje Presidenciale të Lirisë në Shtëpinë e Bardhë 21 figura të ndryshme që i dhanë kontribut kombit amerikan. Ndër 21 personat që do të nderohen nga Obama janë edhe aktorët Robert De Niro, Cicely Tyson, Tom Hanks dhe Robert Redford, duke i vlerësuar ata me titullin nderi me i lartë i vendit, shkruan ThHR, transmeton KultPlus. Përveç tre aktorëve, Barak Obama me Medalje të Lirisë do të nderojë edhe persona të tjerë të rëndësishëm, nga sporti, kultura e fushat tjera.

Nderimi do të bëhet të martën në Shtëpinë e Bardhë.

20161117105304531600