• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

ALARME PER BOMBA/ Evakuohen aeroporte e qendra tregtare në Danimarkë

Një aeroport dhe dy qendra tregtare janë evakuuar gjatë mesditës së sotme pas alarmeve për bomba në Danimarkë. Lajmi bëhet i ditur nga mediat vendase, sipas të cilave policia ka marrë në mënyrë të vazhdueshme telefonata me kërcënime për vendosje bombash në qytetet e Roskilde dhe në Slagelse, si dhe në aeroportin e Tune. Policia nuk ka dhënë detaje të tjera në lidhje me këto ngjarje, por ka nisur menjëherë evakuimin e zonave.