• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Adoleshenti terrorist i ISIS: “Kisha planifikuar të vrisja fëmijët e kopshtit me akullore të helmuar”

Mohammed O, 17-vjeç, ishte kryetari i grupit terrorist të sulmeve në prill ku vdiqën 4 persona. Ai kishte planifikuar gjithashtu të helmonte fëmijët e kopshtit në Gjermani dhe më pas të hidhej në erë. Plani mizor kishte dalë në dritë gjatë dëshmive të dy adoleshentëve të shtetit Islamik të cilët hodhën në erë tempullin Sikh në qytetin industrial të Essen gjatë festimeve të një dasme. Adoleshentët e kishin krijuar grupin e tyre vrasës në Whatsapp dhe i kishin ndërtuar bombat duke i parë në internet.Ata u kapën pasi hodhën bombat dhe plani i tyre u zbulua në një letër që Mohammed i kishte dërguar Yusuf, gjatë kohës që ishte në burg.