• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Këshilla, Lajme

Adhurues të çokollatave lajmi i shumëpritur erdhi, studiuesit zbulojnë se…

Shumë prej jush kur kanë vendosur të mbajnë një dietë kanë vendosur ta heqin çokollatën nga lista e ushqimeve të dobësimit, por studiuesit kanë zbuluar që në të vërtet çokollata të dobëson!

Rezultate imazhesh për cokollata e zeze

Kjo ëmbëlsirë mund të të bëjë të dobët, të ulë presionin e gjakut dhe të të bëj të zgjuar. Ngrënia e çokollatës së zezë të ngre humorin, parandalon djegien nga dielli dhe parandalon probleme të tjera jetësore. Përsa i përket të bërit të zgjuar sipas një studimi, konsumuesit më të mëdhenj të çokollatës janë Zvicerianet dhe fitues të Nobel janë po ata. Prandaj bëjeni pjesë të dietës suaj çokollatën. Nuk do të pendoheni! / revistawho.com

CLOSE
CLOSE