• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

7 gjëra që nuk i dini për Melania Trump

1.Melania Trump ka qënë modele. E lindur në Slloveni, ajo filloi modelingun në moshën 5 vjeçare. Në moshën 16 vjeçare ajo filloi të dilte në reklama. Melania është fotografuar nga fotografët ikonë të modës duke përfshirë Patrick Demarchelier dhe Mario Testino. 

2.Melania është takuar me Donald Trump teksa ai dilte me dikë tjetër. Ajo ka folur për Harper’s Bazaar ku tregoi se e ka takuar Donaldin në javën e modës në 1998, ndërkohë që ai dilte me dikë tjetër. “Ai donte numrin tim por ai po dilte me dikë tjetër, kështu që nuk ja dhashë” -ka thënë ajo. Por ajo mori numrin e Donald i cili i dha asaj të gjithë numrat e tij, të shtëpisë, të zyrës etj. Melania i telefonoi atij pasi u kthye nga një set fotografik. Nuk po flasim për gruan tjetër, duhet të jetë e lënduar.

3.Melania nuk mori pjesë në fushatën e Trump. “Kam vendosur mos të dal politikisht në publik sepse është puna e bashkëshortit tim. Unë di gjithçka çfarë ndodh me të nga A tek Z. Por zgjedh të mos dal në fushatë” -është shprehur ajo. 

4.Ajo nuk bie dakort gjithmonë me Trump. “Unë i jap mendimin tim dhe ai ndonjëherë e merr për bazë, ndonjëherë jo. A bie dakort me të gjithë kohës? Jo. Mendoj se është mirë për një marrëdhënie të shëndetshme. Unë nuk them gjithmonë “Po”. Unë nuk dua ta ndryshoj atë. As ai nuk do të më ndryshojë mua.”

5.Melania është gruaja e tretë e Donald Trump. Trump është martuar me gruan e parë, Ivana, në 1977. Më pas, Trump filloi një lidhje me Marla Maples duke u divorcuar me Ivanën, lajm që bëri shumë bujë në ato vite. Trump u martua me Maples në 1993, një vit pas divorcit me Ivanën. Me Melanian, Trump u martua në 2005.

6.Melania nuk ka shumë diferencë moshe me fëmijët e Trump. Melania 46 vjeç, është 7 vjet më e madhe se djali i madh i Donaldit i cili është 38. Ajo nuk ka shumë diferencë moshe edhe me fëmijët e tjerë: Eric 34, Ivanka 32 dhe Tiffany 22. Trump dhe Melania kanë një djalë së bashku, Barron i cili ka lindur në 2006.

7.Dasma e tyre ishte ekstravagante. Melania kishte veshur një fustan i cili ka dashur 1,000 orë për tu qepur, i stiluar nga John Galliano, me kristale dhe perla. 

PALM BEACH, FL: Melania Trump in her wedding dress after marrying Donald Trump Sr. at The Mar-a-Lago Club in January 22, 2005 in Palm Beach, Florida. (Photo by Maring Photography/Getty Images/Contour by Getty Images)