40 ditë pas vdekjes së aktores shqiptare, ndërron jetë edhe babai i saj


Vetëm disa kohë pasi u nda nga jeta mjekja psikiatre, dikur aktore shumë e dashur, Elida Cangonji, largohet dhe babai i aktores, Musa Cangonji. Lajmin për ndarjen nga jeta të tij e ka dhënë një mik i familjes. “Te shtunen beheshin te 40 e te bijes Elida Cangonjit, por nuk priti dot , nuk rrinte dot pa Liden ……”- shkruan ai në një postim në profilin e tij në Facebook. Elida ndërroi jetë pasi vuante nga leucemia akute. Ajo ka luajtur disa role në filmat shqiptarë si Zana te filmi “Rrugë të Bardha” Eleni te “Në kufi të dy legjendave”; mësuesja te “Shtigje lufte”.

image

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password