• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

12-vjeçarja tenton të vras dy herë nënën e saj, arsyeja do ju habisë

Një gnjarje e rëndë ka ndodhur në Kolorado ku një vajzë 12-vjeçare nga tentoi të vriste nënën e saj dy herë, për arsye tepër qesharake. E mitura ndodhet në burg, pasi u përpoq të helmonte me pije nënën e saj dy herë duke i hedhur zbardhues, sepse nëna e saj i kishte marrë iPhone-in. Tentativa e parë ndodhi më 2 mars, kur gruaja u sëmur pasi piu një lëng frutash dhe ndjeu një erë të veçantë, por mendoi se vajza nuk e kishte larë mirë gotën. Herën e dytë më 6 mars, ajo e ndjeu zbardhuesin në pije e saj. Nëna u përball me vajzën, ku kjo e fundit i kishte thënë se po përpiqej ta vriste, pasi i kishte marrë iPhone-in e saj. Policia nisi një hetim pasi gruaja u paraqit në spital më 6 mars dhe bën të mundur arrestimin e vajzës më 20 mars. 12-vjeçarja ndodhet në paraburgimin për të miturit, pasi ndaj saj rëndojnë dy akuza për “tentativë për vrasje e shkallës së parë”.