• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

10 truke për tu zgjuar herët në mëngjes

Të gjithë e urrejmë zgjimin në mëngjes por këto 10 truke do t’ju ndihmojnë të zgjoheni herët çdo ditë:

10.Vendoseni orën me zile larg kokës së krevatit. Kështu do të ngriheni nga shtrati për ta fikur. Nëse ora me zile është tek koka e krevatit tuaj, ju do e fikni dhe do vazhdoni të flini.

9.Mos qëndroni në celular para se të flini gjumë. Celulari ju bën të qëndroni deri në orët e vona të natës, gjë që çon edhe në zgjimin vonë.

8.Përdorni një zile zgjimi acaruese dhe të lartë.

7.Shpërbleni veten nëse zgjoheni herët. Kështu do zgjoheni gjithmonë herët.

6.Mos pini kafeinë gjatë ditës.

5.Mos zgjidhni opsionin “snooze” kur vendosni alarmin.

4.Mbani perdet hapur në dhomë. Drita e diellit do t’jua bëjë më të lehtë zgjimin.

3. Mos flini me shumë mendime në kokë. Mundohuni të flini të relaksuar.

2. Mos u zgjoni me përtaci. Mendoni se kjo është një ditë e bukur.

1.Konsumoni ushqime të mira në mëngjes